Koho Tunisko zaujme?

Tunisko je rozlohou asi dvakrát větší než Česká republika. Na jeho ploše je toho ale tolik k vidění, že srovnání Tuniska s ČR není vůbec adekvátní.. Kilometry krásných pláží, kam celý den praží slunce, teplé moře, ve kterém se prohánějí mořští živočichové a poskytují tak zábavu a hlavně zážitky milovníkům koupání a potápění. Tunisko ale není pouze zemí písku, na severu byste našli i skalnaté pobřeží. Jednu vadu ale písečné pláže Tuniska přeci jen mají – moře je po nich poněkud zakalené, což kazí trochu dojem, kterým by jinak pláže mohly působit.

Země pro aktivní a "lenošivé" povahy

Pro milovníky divoké a exotické přírody a dobrodruhy pak Tunisko představuje úplný ráj. Výlety na velbloudech do pouště, projížďky džípem, skalnaté masívy pohoří Atlas, horské oázy se zelení palmových listů, solná jezera, atd. Většina těchto zajímavých míst se ale nachází až více ve vnitrozemí. Bude proto potřeba se za nimi vydat.

Tunisko je ale především pro turisty, kteří mají rádi svůj klid, pohodlí a komfort. Výjimkou nejsou ani ti, kteří nevytáhnou paty z hotelu. Pro ně je Tunisko se svými luxusními hotely jako stvořené. Krása, elegance, relativně nízká cena a nadstandardní vybavenost… tak by se daly charakterizovat známé hotely, které Tunisku zajišťují stálý příliv turistů po celý rok.

Lenošení nebo dobrodružství? Tunisko nebo jiná země? To si samozřejmě musí každý rozhodnout sám, ale která země Vám může nabídnout luxusní zázemí, krásné pláže, pouště, velbloudy, oázy a starověkou kulturu? Tunisko toto vše spojuje dohromady a tvoří tak ideální zemi pro všechny, kteří si chtějí trochu užít nebo i jen „zalenošit“.

Tunisko pro milovníky kultury

V Tunisku se však nebude nudit ani obdivovatel kultury a architektury. Minulost trvající přes tři tisíciletí zanechala na Tunisku své stopy. Krásné stavby a nevšední architektura řadí Tunisko mezi architektonické skvosty afrických zemí. Pevnosti, mešity, opevněné kláštery starých mnichů, antické stavby a mnohé jiné zvou cestovatele na prohlídku. Tunisko jejich prostřednictvím odhaluje kousek sebe, kousek ze své minulosti. Přitom se při prohlídkách nebudete ani na chvíli nudit. Projdete od monumentálních staveb tyčících se do výšek několika desítek metrů až do podzemí, kde si stavěli staří Berbeři svá obydlí. K vidění je toho opravdu mnoho a mnoho je také toho, co Vám Tunisko může nabídnout.

Sportovci mají Tunisko taky v oblibě

Tunisko je i rájem sportovců. Na chuť si tu přijde opravdu každý. Zejména v přímořských letoviscích, kde se to možnostmi k zasportování jenom hemží. Je libo windsurfing, padák, dovádění ve vodě? Tunisko je vám v tomto směru otevřeno. Bláznivé radovánky na vodních skútrech, potápění, jízda na banánu… i takovéto rarity poskytuje Tunisko společně se vším, co k tomu potřebujete. Stačí říct a samozřejmě zaplatit a můžete dovádět dle libosti. Samozřejmostí jsou i rozsáhlá a udržovaná golfová hřiště, kterými je Tunisko známé./p>

Tuniské ceny

Nejen díky všem těmto věcem je Tunisko tak známé a navštěvované. Velký podíl má na tom i relativně nízká cena produktů a služeb ve srovnání s jinými přímořskými státy. Pohodlí a luxus si v Tunisku můžete dopřát, aniž byste nadobro „vyždímali“ svoji peněženku. A pokud se Vám bude zdát i cena potravin a ostatního zboží příliš vysoká, není nic jednoduššího než navštívit místní tržnice, kde obchodníci budou ochotně smlouvat a vy tak ušetříte nějakou tu „kačku“ do kapsy.

foto
pata
Aira GROUP, Outsourcing IT, zásady ochrany osobních údajů