Počasí v Tunisku

Počasí v Tunisku je ovlivňováno dvěmi protichůdnými klimaty. Sever ovládá subtropické pásmo, zato na jihu kontinentální, tropické a suché. Sever Tuniska se vyznačuje teplými léty a dlouhými mírnými zimami. Při přesunu směrem na jihu pomalu začíná znát změna klimatu, protože přechází do suššího a teplejšího počasí, které je pro Tunisko tak obvyklé.

Click for Tunis-Carthage, Tunisia Forecast

Rozdíly teplot

Země leží ve směru poledníků. Znamená to, že počasí v Tunisku může být velice kolísavé s velkými výraznými rozdíly teplot mezi nocí a dnem. Na severu jsou změny v teplotách méně drastické než na jihu, kde se rozkládá Sahara. Tam se teploty přes den mohou vyšplhat až ke 40°C a noční se blížit k bodu mrazu nebo jej i překročit.

Počasí v Tunisku v různých ročních obdobích

Na jaře (březen – květen) tu můžete sledovat nevídanou podívanou zprostředkovanou květinami, které tu divoce rostou, žijí a rozmnožují se. Nepřeberné množství barev a vůní zaútočí na vaše smysly a vy se můžete kochat přírodou kolem sebe. Na podzim (říjen - prosinec) vás přivítá nádherně vyhřáté moře, ve kterém si můžete zařádit a vychutnat si teplé vlny přelévající se přes vaše tělo. Vrchol léta (červen - září) přichází v srpnu. V tomto období je počasí v Tunisku většinou stálé a nabízí osvěžující koupání v moři a slunění na pískových plážích. Průměrná zimní teplota se pohybuje kolem 13°C, letní kolem 26°C.

Souhrný graf počasí

foto
pata
Aira GROUP, Outsourcing IT, zásady ochrany osobních údajů