Djerba

Djerba je největším ostrovem severní Afriky. Plochý, zelený ostrov zabírá 520km2. Djerba je místem pláží, kterými je doslova obklopena. Slunce tu hřeje po celý rok, proto je vyhledávána turisty, kteří si rádi zalenoší na krásných a slunečních plážích. Tunisko je zemí golfu a Djerba není výjimkou. I tady se můžete oddávat radovánkám s holemi, míčky a jamkami To ale není všechno. Djerba nabízí i rozmanité vodní sporty, jízdu na velbloudech a koních. Ti, kdo rádi poznávají cizí země a jejich kulturu, podlehnou místnímu a nezaměnitelnému prostředí, které je zcela ovlivňováno domorodým folklorem.

Počasí Djerba

Click for Djerba Mellita, Tunisia Forecast

Djerba je hostitelem více než 1 milionu datlových palem, které se rozkládají po celém ostrově. Dalším znakem, kterým se Djerba vyznačuje je 320 slunečních dní v roce. Když si spočítáte kolik jich je v ČR a že se za tři hodiny letu dostanete na Djerbu, kde téměř „neustále“ svítí slunce… stačí si ještě připočíst relativně nízké ceny… a dovolená na Djerbě je na světě.

Orientální Djerba

Při procházkách uličkami Djerby na vás dýchne vůně Orientu. To je ale také asi vše, co uvidíte. Nájezdy Vandalů, Arabů a Normanů vzaly téměř vše, co se dochovalo z fénické a římské doby. V úzkých zákoutích na vás budou čekat malé obchůdky a jejich majitelé, kteří se budou o zlomkrk snažit zatáhnout vás dovnitř a prodat své zboží. Pokud máte dar řeči a rádi smlouváte, klidně se nechte „obamalutit“ jejich řečmi a při troše obratnosti a štěstí se vrátíte na denní světlo obtěžkáni zbožím za zlomek ceny, než se prodává jinde.

Hradby, vesničky kolem i samotné vísky dýchají blahobytem a bohatou historií. Stejně jako Tunisko, i Djerba hostila všemožné národy, které bojovaly o její půdu a obyvatele. Berbeři, Španělé Turci… ti všichni se pokusili Djerbu dostat do svých kolonií. Djerba ale není „úplným“ ostrovem – s pevninou ji spojuje tzv, „Římská přehrada“.

foto
pata
Aira GROUP, Outsourcing IT, zásady ochrany osobních údajů