Monastir

Monastir byl významný již v době rozkvětu Říma. Sloužil jako opěrný bod pro Julia Caesara při jeho africkém tažení. Monastir byl již v té době mohutně opevněné město s trojitými hradbami, které bylo velmi těžké dobýt. V 8. století tu byl vybudován Ribát. Byl to jakýsi komplex budov sloužící k meditacím a ochraně města. Největší rozkvět zaznamenalo město v 11. století. V této době dynastie Fátimovců přestěhovala hlavní město do Mahdie a Monastir byl uctíván a navštěvován zástupy věřících.

Počasí Monastir

Click for Monastir Skanes, Tunisia Forecast

Orientální Monastir

Pro svoje toulky městem si můžete vybrat muzea nebo romantické uličky, kterými se můžete se svým protějškem v klidu procházet a kochat se krásami Monastiru. Typicky orientální uličky přitahují svojí krásou a originalitou, kterou jim vtiskla východní kultura. Obchodníci se svými stánky vás budou zvát dovnitř za účelem prodeje a smlouvání, které jim činí nebývalé potěšení. Místní bazar vypadá jako vytržený z pohádek Tisíce a jedné noci. Možná, že se vám tu splní i některé tajné přání. Možná, že se Monastir stane vaším krásným snem.

Monastir dnes

Monastir se stal moderním městem. Sice se nemůže svojí velikostí vyrovnat Sousse, ale na druhou stranu je tu daleko větší klid. Navíc Monastir oplývá daleko více památkami než větší město. Celé město se proměnilo v turistické centrum se vším vybavením, které potřebujete k uspokojení svých potřeb. K dispozici je to spousta hotýlků, kde nebudete muset sáhnout hluboko do peněženky, ale najdete tu i množství špičkových a luxusních hotelů, kteří se vymykají střednímu proudu. Pro milovníky golfu má Monastir přichystaná dvě osmnáctijamková hřiště.

Navštivte Monastir - město s bohatou historií.

foto
pata
Aira GROUP, Outsourcing IT, zásady ochrany osobních údajů